ksl
26 آذر 1401 - 12:12

۴۸۰ خانوار دارای فرزند چندقولو در استان بوشهر خدمات می‌گیرند

بوشهر- مدیر کل بهزیستی استان بوشهر گفت: ۴۸۰ خانوار دارای فرزند چندقولو در استان بوشهر خدمات می‌گیرند.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین اسدی راد صبح شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در راستای ارائه خدمت به خانواده‌های دارای فرزند چند قلویی اقدامات خوبی در استان بوشهر صورت گرفته است.

وی با اشاره به پرداخت مستمری به خانواده‌های دارای فرزند چند قلویی افزود: خانواده‌های دارای فرزند دوقلویی با قرار گرفتن در دهک درآمدی یک تا هفت از طریق انجام آزمون وسع بدون در نظر گرفتن اشتغال والدین تحت حمایت قرار می‌گیرند.

مدیر کل بهزیستی استان بوشهر ادامه داد: مستمری به ۴۳۲ خانوار دارای فرزند دوقلویی بر اساس بعد خانوار انجام شد و خانواده‌های چهار نفره مبلغ ۱۴ میلیون و ۴۰ هزار ریال و خانواده‌های پنج نفره ۱۷ میلیون و ۱۶۰ هزار ریال دریافت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه خانواده‌های دارای فرزند سه قلویی بدون انجام آزمون وسع و در نظر گرفتن اشتغال والدین تحت حمایت قرار می‌گیرند از پرداخت مستمری به ۴۸ خانوار دارای فرزند سه قلویی به مبلغ ۱۷ میلیون و ۱۶۰ هزار ریال به صورت ماهیانه خبر داد.

اسدی راد از پرداخت وام خوداشتغالی به خانواده‌های فرزند چند قلویی در صورت عدم اشتغال پدر خانواده خبر داد و بیان کرد: ودیعه مسکن بلاعوض نیز در صورت واجد شرایط و نیازمند بودن خانواده پرداخت می‌شود.

وی از پرداخت کمک هزینه لوازم ضروری زندگی خبر داد و بیان کرد: پرداخت کمک هزینه بهبود تغذیه به مادران شیرده دارای فرزند زیر ۲ سال و استفاده از سهمیه شیر خشک جهت فرزندان زیر یک سال در صورت نیازمند بودن از دیگر خدمات است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 915357