ksl
23 آذر 1401 - 22:05

تعداد سایت‌های آب‌شیرین‌کن بوشهر ۴ برابر شد

بوشهر- مشاور وزیر نیرو در جهاد آبرسانی گفت: تعداد سایت‌های فعال و در حال احداث آب‌شیرین‌کن استان بوشهر ۴ برابر افزایش یافته است.

به گزارش خبرنگار مهر، میثم جعفرزاده عصر چهارشنبه در بررسی طرح‌های آبرسانی استان بوشهر با قدردانی از تلاش مجموعه شرکت آب و فاضلاب در فعالیت و خدمات جهادی در تسریع تکمیل طرح‌های در حال اجرا در حوزه‌های آبرسانی اظهار داشت: تا پایان دولت قبل تعداد سایت‌های آب‌شیرین‌کن استان بوشهر ۴ واحد به ظرفیت تولید ۳۵ هزار مترمکعب در شبانه‌روز بود.

وی با اشاره به ۴ برابر شدن تعداد سایت‌های آب‌شیرین‌کن در استان بوشهر، بیان کرد: با افزایش ۴ برابری اجرا طرح‌های آب‌شیرین‌کن در استان بوشهر ظرفیت تولید آب شرب از این تأسیسات ۷.۵ برابر نسبت به ظرفیت دولت قبل افزایش می‌یابد.

مشاور وزیر نیرو در جهاد آبرسانی با بیان اینکه تولید آب از تأسیسات آب‌شیرین‌کن استان بوشهر تا پایان دولت سیزدهم به ۲۴۲ هزار و ۸۵۰ مترمکعب در شبانه‌روز می‌رسد خاطر نشان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی میزان تولید آب از طرح‌های آب‌شیرین‌کن تا پایان امسال به ۱۰۰ هزار مترمکعب در شبانه‌روز افزایش می‌یابد.

جعفرزاده گفت: تولید این میزان آب شرب تا پایان امسال در استان بوشهر ۳ برابر آب تولیدی زمان استقرار دولت سیزدهم است.

و ی کرد: با تولید ۲۴۲ هزار و ۸۵۰ مترمکعب تا پایان دولت سیزدهم در واقع ۵۰ درصد نیاز آب شرب استان بوشهر از طریق آب‌شیرین‌کن‌ها تأمین می‌شود که گامی مهم در ارتقا، پایداری در تأمین آب شرب استان بوشهر خواهد بود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 911296